Home / PRÁVE TERAZ / V Šibeničnej doline vypukol požiar v prírodnom prostredí v nedostupnom teréne

V Šibeničnej doline vypukol požiar v prírodnom prostredí v nedostupnom teréne

Viac ako 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari lesa v ťažko dostupnom teréne v katastri obce Domaniža v Šibeničnej doline. Požiar vypukol pred pol piatou popoludní a zasiahol hrebeň na rozhraní medzi Trenčianskym a Žilinským krajom. Pri udalosti momentálne zasahujú profesionáli z Považskej Bystrice, Púchova a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Prečín, Fačkov, Horný Lieskov a Ďurďové. Hasiči absolvujú cestu k požiarisku cca. 500 metrov na štvorkolkách a šesťkolkách, ďalších 400 metrov idú peši. Požiar, ktorý zasiahol koreňový systém, momentálne hasia pomocou genfovakov.

Tlačové správy

Únik plynu s následným požiarom v Dubnici nad Váhom

Hasiči momentálne zasahujú pri úniku plynu s následným požiarom v Dubnici nad Váhom. K tomu …