2. ročník súťaže o „Pohár prezidenta Hasičského a záchranného zboru o najlepšiu posádku hasičov – zdravotníckych záchranárov“

2. ročník súťaže o "Pohár prezidenta Hasičského a záchranného zboru o najlepšiu posádku hasičov - zdravotníckych záchranárov"
Koncom minulého týždňa sa konal druhý ročník súťaže o „Pohár prezidenta Hasičského a záchranného zboru o najlepšiu posádku hasičov – zdravotníckych záchranárov“. Cieľom súťaže bolo v odborno-športovom súťažení preukázať pripravenosť hasičov
so vzdelaním zdravotnícky záchranár plniť súťažné disciplíny a tým rozvíjať
a zdokonaľovať návyky profesionálneho plnenia odborných úloh a nácvik praktických zručností hasičov – zdravotníckych záchranárov. Súťažné disciplíny prebiehali na ôsmich stanoviskách v areáli Zariadenia protipovodňového výcviku Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, na vodnej ploche nádrže Horné Orešany a v katastri obcí Horné Orešany, Lošonec, Smolenice, Suchá nad Parnou a Dolné Orešany.
Zúčastnených súťažných posádok bolo deväť. Z každého krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru jedna posádka a jedna pozvaná posádka zo ZHÚ G4S Fire Services (SK) s.r.o.
Prvé miesto obsadila posádka z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne, na druhom mieste sa umiestnila posádka z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline a na treťom mieste sa umiestnila posádka z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre.
Súťaž sa realizovala v spolupráci s Operačným strediskom Záchrannej zdravotnej služby SR, Slovenskou komorou zdravotníckych záchranárov s Trnavským samosprávnym krajom a obcami: Horné Orešany, Lošonec, Smolenice, Suchá nad Parnou a Dolné Orešany.