Home / AKTUALITY / Deň záchranárskych zložiek v areáli Aquarea Čierna voda

Deň záchranárskych zložiek v areáli Aquarea Čierna voda

V stredu, 9. augusta 2017 sa v areáli Aquarea Čierna voda uskutočnil „Deň záchranárskych zložiek“ pod záštitou Centra voľného času na Gessayovej ulici v Bratislave. CVČ zorganizovalo tento rok už 5. ročník denného tábora „Mladý záchranár“. Jeho cieľom je oboznámiť účastníkov s integrovaným záchranným systémom a jeho významom, vedieť zachovať rozvahu a správne konať vo vypätých situáciách, naučiť sa prehlbovať vedomosti o prvej pomoci a o činnostiach, ktoré vykonávajú pracovníci a príslušníci jednotlivých zložiek. Na mieste sa stretli príslušníci Hasičského a záchranného zboru, príslušníci Policajného zboru SR, pracovníci Červeného kríža SR a príslušníci Armády SR. Zo strany HaZZ boli pre prítomných divákov a najmä deti pripravené rôzne statické a dynamické ukážky, prehliadky hasičskej techniky ako aj kompletnej výbavy príslušníka HaZZ. Najmenší si vyskúšali prácu s prúdnicou, ktorá ich zároveň osviežila počas horúceho letného dňa. Program trval počas celého doobedia až do 15.00 hod.

Výzva na rekonštrukcie a výstavby hasičských zbrojníc už zverejnená !!!

Výzvu č. VI na podporu zvýšenia ochrany pred požiarmi prostredníctvom výstavby, rekonštrukcie a modernizácie stavieb …