Home / AKTUALITY / Deň záchranárskych zložiek v areáli Aquarea Čierna voda

Deň záchranárskych zložiek v areáli Aquarea Čierna voda

V stredu, 9. augusta 2017 sa v areáli Aquarea Čierna voda uskutočnil „Deň záchranárskych zložiek“ pod záštitou Centra voľného času na Gessayovej ulici v Bratislave. CVČ zorganizovalo tento rok už 5. ročník denného tábora „Mladý záchranár“. Jeho cieľom je oboznámiť účastníkov s integrovaným záchranným systémom a jeho významom, vedieť zachovať rozvahu a správne konať vo vypätých situáciách, naučiť sa prehlbovať vedomosti o prvej pomoci a o činnostiach, ktoré vykonávajú pracovníci a príslušníci jednotlivých zložiek. Na mieste sa stretli príslušníci Hasičského a záchranného zboru, príslušníci Policajného zboru SR, pracovníci Červeného kríža SR a príslušníci Armády SR. Zo strany HaZZ boli pre prítomných divákov a najmä deti pripravené rôzne statické a dynamické ukážky, prehliadky hasičskej techniky ako aj kompletnej výbavy príslušníka HaZZ. Najmenší si vyskúšali prácu s prúdnicou, ktorá ich zároveň osviežila počas horúceho letného dňa. Program trval počas celého doobedia až do 15.00 hod.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Sumár výjazdov hasičov od 22.00 – 13.30 hod.

Hasiči ešte stále odstraňujú následky silného vetra, ktorý včera zasiahol západné Slovensko. Najviac práce majú …