Dobrovoľní hasiči súťažili netradične

V obci Lisková pri Ružomberku sa v nedeľu 16. júla 2017 uskutočnil 5. ročník netradičnej hasičskej súťaže „O pohár predsedu Dobrovoľného hasičského zboru obce Lisková“.
Dobrovoľní hasiči síce súťažia v tradičnom požiarnom útoku, no cesta k cieľu je na týchto pretekoch zložitejšia. Kým sa dostanú k samotnému útoku, absolvujú beh cez pneumatiky, ktoré musia aj prevracať. Organizátor a predseda Dobrovoľného hasičského zboru obce Lisková Tibor Lauko uviedol, že pri štarte týchto pretekov pred piatimi rokmi chceli pripraviť inú formu, akú dobrovoľní hasiči väčšinou poznajú z takýchto podujatí.
Pozvanie na súťaž prijal aj štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Rudolf Urbanovič. Otvoril ju spolu so starostom obce Lisková Jozefom Murinom. „Rezort vnútra výrazne pomáha dobrovoľným hasičským zborom na Slovensku nielen po finančnej, ale aj po materiálno – technickej stránke. Aj naďalej sa budeme snažiť pomáhať: chystáme sa pokračovať v rekonštrukcii hasičských staníc, v nákupe nových vozidiel i protipovodňových vozíkov,“ informoval štátny tajomník.
Podľa jeho slov je aj toto jedna z foriem, ako si rezort vnútra váži zodpovednú a náročnú prácu dobrovoľných hasičov. „Podotýkam, že všetko, čo robíte, je dobrovoľné. Teda bez nároku na odmenu a vo svojom voľnom čase. Robíte to s láskou a ste už neoddeliteľnou súčasťou záchranných zložiek. Zasahujte pri povodniach, požiaroch, pri rôznych kalamitách a iných mimoriadnych udalostiach. Ďakujeme vám za vašu prácu,“ dodal Rudolf Urbanovič, ktorý súťažným družstvám zaželal veľa úspechov a spokojnosť s dosiahnutými výsledkami.
Víťazný pohár zostal v organizátorskej obci, keď na prvom mieste skončili hasiči z Liskovej. Druhá priečka patrila Martinčeku, tretia Liptovskej Štiavnici a štvrtá skončila Klátova Nová Ves.