Home / AKTUALITY / Firefighter Combat Challenge Racibórz 2017

Firefighter Combat Challenge Racibórz 2017

Firefighter Combat Challenge Racibórz 2017

V nedeľu, 20. augusta sa v poľskom mestečku Racibórz konala medzinárodná hasičská súťaž pod názvom Firefighter Combat Challenge Racibórz 2017. Súťaže sa zúčastnili hasiči z Poľska, Bieloruska, Čiech a zo Slovenska. Našu krajinu reprezentovali profesionálni a dobrovoľní hasiči v zložení:

Vlastimil Tomovič – OR HaZZ Trnava
Jozef Zsigó – DHZ Zlaté Klasy
Adrian Ficik – TFA Slovakia
Patrik Cisár – DHZ Brestovany

Súťažilo sa v kategóriách jednotlivcov, v tandemoch a štafetách. Najlepšie umiestnenie dosiahol Adrián Ficík, ktorý v kategórii M 40 (nad 40r.) získal 1. miesto.
Novým členom družstva TFA Team Slovakia bol aj Patrik Šimoňák, ktorému sa splnil sen a súťažil s profesionálnymi hasičmi. Patrik získal funkciu najmladšieho čestného hasiča na Slovensku vymenovaním od podpredsedu vlády a ministra vnútra Roberta Kaliňáka. V závere pretekov sa zúčastnil štafety s družstvom slovenských reprezentantov, počas ktorej absolvoval slalom medzi hydrantmi a následne predával ďalšiemu pretekárovi štafetový kolík.

Foto: Jozef Zsigó

Komentáre

comments

Pozrite aj

PERFEKTNÁ SPOLUPRÁCA PROFESIONÁLNYCH A DOBROVOĽNÝCH HASIČOV

Pomoc dobrovoľných hasičov pri záchrane životov a majetku je nenahraditeľná, či už sú to požiare, …

X