Home / AKTUALITY / Hasiči spomínali na svojich kolegov

Hasiči spomínali na svojich kolegov

????????????????????????????????????

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici v spolupráci s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zorganizovalo pietnu spomienku na hasičov, ktorí prišli o svoj život pri plnení úloh pred viac ako 20 rokmi. Od tragickej udalosti, ktorá sa odohrala 16. októbra 1995, uplynulo už 24 rokov.
K tragickej udalosti došlo v nočných hodinách pri zdolávaní požiaru trojpodlažnej drevenej chaty v katastri obce Ponická Huta. Pri zásahu vyhasli životy dvoch hasičov Pavla Snopka a Jozefa Dobríka. Pietna spomienka sa konala na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici, kde je inštalovaná pamätná tabuľa, ktorá pripomína túto tragickú udalosť. Pamiatku na zosnulých kolegov si položením venca a minútou ticha uctili riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici plukovník Dušan Sľúka, riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici podplukovník Milan Hrudka a ďalší prítomní príslušníci.

Tlačové správy

Výcvik Modulu záchrany pred povodňami

Pod vedením Prezídia HaZZ a Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre (s podporou OR HaZZ v …