Nitrianski hasiči vykonávajú monitorovacie hliadky každý deň

Monitorovacie hliadky v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru vykonávajú aj hasiči v Nitrianskom kraji. Príslušníci zo všetkých okresných riaditeľstiev každý deň hliadkujú v intravilánoch a extravilánoch obcí v rámci svojho zásahového úseku. Pri hliadkovacej činnosti kontrolujú tiež prejazdnosť lesných ciest a podjazdov vlakovej trati, miesta s najvyššou pravdepodobnosťou vzniku požiaru a miesta, kde ľudia najčastejšie opekajú na verejných ohniskách. Zameriavajú sa aj na prístupové cesty k vinohradom a záhradným chatkám.
Porušenie zákona bolo zistené v desiatkach prípadoch, pričom hasiči toto spaľovanie okamžite ukončili. V jednom prípade došlo k požiaru reštaurácie v Komárne, pričom materiálna škoda sa vyšplhala do výšky 50 tisíc eur. Požiar spôsobili mladiství, ktorí spaľovali topoľové páperie na vedľajšom poli.