Home / PRÁVE TERAZ / Novoročný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Novoročný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Drahí kolegovia z Hasičského a záchranného zboru, členovia DPO SR a dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí, kolegovia v záchranných zložkách a bezpečnostných zboroch, priaznivci Hasičského a záchranného zboru – dovoľte mi z celého srdca zaželať Vám šťastný nový rok 2020.

Hoci sa rok 2019 stáva dnes históriou, zapíše sa do našich pamätí možno viac, ako iné roky. Vo funkcii prezidenta Hasičského a záchranného zboru som sa v priebehu štyroch mesiacov stal svedkom niekoľkých tragédií, ktoré otriasli celým Slovenskom. Dovoľte mi poďakovať sa Vám za to, že ste svojím profesionálnym prístupom, obrovským nasadením a mnohokrát až hrdinskými činmi dokázali pomôcť ľuďom v núdzi, a že každý z Vás prispel svojím dielom k zmierneniu následkov týchto udalostí. Zachránili ste mnoho životov, ochránili majetok, podali pomocnú ruku všade tam, kde to bolo potrebné. Som nesmierne hrdý, že môžem byť súčasťou tohto kolektívu!

Pred nami je nový rok. Rok plný nepredvídaných ľudských osudov, náročných úloh, ale aj ďalších významných cieľov a nových vízií. Prajem Vám, aby bol pre Vás rokom úspešným, šťastným, krásnym a aby ste ho prežili so svojimi rodinami a blízkymi v zdraví.
Šťastný Nový rok!

S úctou,

plk. Ing. Pavol Nereča
prezident Hasičského a záchranného zboru

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Čelnú zrážku auta s autobusom neprežila 1 osoba

Hasiči už dve hodiny zasahujú pri dopravnej nehode autobusu a osobného vozidla, ktorá sa stala …