Home / AKTUALITY / Požiarno-taktické cvičenie v Jedľových Kostoľanoch

Požiarno-taktické cvičenie v Jedľových Kostoľanoch

V pondelok, 27. novembra 2017 sa v areáli rekreačného zariadenia uskutočnilo požiarno-taktické cvičenie, ktoré bolo zamerané na precvičenie súčinnosti jednotiek Hasičského a záchranného zboru s jednotkami dobrovoľných hasičských zborov obcí okresu Zlaté Moravce pri likvidácii požiaru v ťažko dostupnom teréne.
Na cvičení sa zúčastnilo 9 hasičov zo Zlatých Moraviec a 13 dobrovoľných hasičov z obcí Sľažany, Tesárske Mlyňany, Jedľové Kostoľany a Topoľčianky. Hasiči si precvičili likvidáciu požiaru rekreačnej chaty a lesného porastu a evakuáciu ubytovaných hostí z rekreačného zariadenia.

Za posledných 24 hodín v teréne pomáhalo viac ako 570 hasičov

Pretrvávajúci silný nárazový vietor si za posledných 24 hodín vyžiadal nárast výjazdov hasičov. Najčastejšie bola …