Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 10. týždni

Prvý deň 10. týždňa pomáhali slovenskí hasiči pri 66 udalostiach, z toho pri 21 požiaroch, 43 technických zásahoch (z toho 20 tvorili dopravné nehody) a 2 ekologických udalostiach. Požiare (4) najviac potrápili hasičov v Bratislavskom, Trnavskom a Košickom kraji, najviac technických zásahov a dopravných nehôd bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (9). V pondelok 6. marca 2017 najčastejšie zasahovali hasiči v Nitrianskom kraji (11), najmenej v Trenčianskom kraji (2).
V utorok horelo 27 – krát, hasiči zaregistrovali 32 technických zásahov (z toho 13 dopravných nehôd) a 4 ekologické udalosti – celkom 63 výjazdov. Najviac zásahov zaznamenali hasiči v Košickom kraji (14), 3 – krát zasahovali hasiči v Žilinskom kraji.
V strede pracovného týždňa bolo na Slovensku zaznamenaných 82 výjazdov hasičov. Vzniklo 48 požiarov, 30 technických udalostí (z toho 11 dopravných nehôd) a 4 výjazdy k ekologickým zásahom. 9 výjazdov k požiarom zaznamenali hasiči v Nitrianskom kraji, pri požiaroch často zasahovali aj hasiči v Banskobystrickom kraji (8 – krát). Najviac výjazdov počas stredy zaznamenali hasiči v Bratislavskom a Nitrianskom kraji (14), 6 v Trenčianskom kraji.
Vo štvrtok bolo na Slovensku zaznamenaných 59 výjazdov hasičov. Vzniklo 19 požiarov, 35 technických udalostí (z toho 20 dopravných nehôd) a 5 výjazdov k ekologickým zásahom. Najviac výjazdov počas štvrtka vzniklo v Žilinskom kraji (11), iba 3 v Trenčianskom kraji.
Posledný pracovný deň sa na Slovensku stalo 84 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Vzniklo 39 požiarov, 40 technických udalostí (z toho 20 dopravných nehôd) a 5 ekologických udalostí. Pri najvyššom počte požiarov zasahovali hasiči v Košickom kraji (až 15 – krát), ani jeden požiar nezaznamenali hasiči v Trnavskom kraji. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Košickom kraji (22), najmenej v Bratislavskom kraji (2).
V sobotu sa počet udalostí zvýšil na 105. Požiare sa rozhoreli na 67 miestach, hasiči zasahovali pri 34 technických výjazdoch (z toho pri 13 dopravných nehodách) a 4 ekologických udalostiach. Najviac požiarov vzniklo v Košickom kraji (18), 1 – krát horelo v Trenčianskom kraji. V sobotu boli k výjazdom najčastejšie volaní hasiči v Košickom kraji (22 – krát), najmenej zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (4 – krát).
V nedeľu 12. marca 2017 zasahovali hasiči pri 98 udalostiach, z toho pri 61 požiaroch, 33 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách) a 4 ekologických udalostiach. Požiare potrápili tak ako aj deň predtým hasičov v Košickom kraji, kde zasahovali až 24 – krát. V nedeľu boli k udalostiam rôzneho charakteru najčastejšie volaní hasiči v Košickom kraji (35 – krát), najmenej v Nitrianskom kraji (7 – krát).