Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 27. týždni roka 2018

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 27. týždni roka 2018

V pondelok, 2. júla uskutočnili príslušníci HaZZ 84 výjazdov. Boli privolaní k 23 požiarom, k 61 technickým udalostiam (z toho k 32 dopravným nehodám). Najčastejšie zasahovali príslušníci v Trnavskom kraji (16-krát). Hasiči v Žilinskom kraji zasahovali 5-krát.
V utorok, 3. júla boli hasiči vyslaní k 70 udalostiam. Zasahovali pri 24 požiaroch, pri 45 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji boli privolaní k 10 nežiaducim udalostiam. V Nitrianskom a Bratislavskom kraji zasahovali 6-krát.
V strede pracovného týždňa zasahovali hasiči 102-krát. Ich pomoc bola potrebná pri 38 požiaroch, 56 technických výjazdoch (z toho pri 21 dopravných nehodách) a pri 8 ekologických udalostiach. Príslušníci v Košickom kraji zasahovali 20-krát, menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli vyslaní k 4 udalostiam.
Vo štvrtok, 5. júla boli hasiči v súvislosti s mohutným dažďom privolaní až k 139 nežiaducim udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 41 požiaroch, pri 96 technických výjazdoch (z toho pri 16 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Hasiči zasahovali v súvislosti s prívalovým dažďom najmä v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji (31, 29, 21 – krát), kde odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a priestorov a odstraňovali spadnuté stromy zo zaparkovaných vozidiel a cestných komunikácií.
Na konci pracovného týždňa sa počet výjazdov príslušníkov HaZZ ešte zvýšil. Hasiči uskutočnili 149 výjazdov. Zasahovali pri 31 požiaroch, pri 116 technických zásahoch (z toho pri 30 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce v súvislosti s nepriaznivým počasím mali hasiči v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 38-krát. V Nitrianskom kraji zasahovali 8 – krát.
V sobotu, 7. júla boli hasiči vyslaní k 100 udalostiam. Príslušníci boli privolaní k 24 požiarom, k 74 technickým zásahom (z toho k 28 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. V Prešovskom kraji zasahovali hasiči 17-krát. Menej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde uskutočnili 5 výjazdov.
Posledný deň 27. týždňa zasahovali hasiči 70-krát. Boli privolaní k 27 požiarom, k 48 technickým udalostiam (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým zásahom. Najviac práce mali hasiči v Nitrianskom a Košickom kraji (13). V Trnavskom kraji boli privolaní k 5 prípadom.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Februárové sústredenie reprezentačného výberu SR v hasičskom športe

Počas tohto týždňa sa vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť koná zdokonaľovacie sústredenie reprezentačného výberu príslušníkov …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X