Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 42. týždni

V pondelok, 16. októbra boli hasiči vyslaní k 77 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 22 požiaroch, 51 technických udalostiach (z toho pri 30 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, ktorí zasahovali 16-krát, najmenej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji (2).
V utorok, 17. októbra uskutočnili príslušníci 78 výjazdov. Hasiči boli privolaní k 26 požiarom, 49 technickým zásahom (z toho k 30 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. Príslušníci v Trenčianskom kraji zasahovali 14-krát, v Nitrianskom a Žilinskom kraji boli príslušníci privolaní k 7 udalostiach.
V stredu, 18. októbra boli príslušníci HaZZ privolaní k 68 zásahom. Zasahovali pri 20 požiaroch, 46 technických zásahoch (z toho pri 23 dopravných nehodách) a 2 ekologických udalostiach. V Trnavskom, Trenčianskom a Banskobystrickom kraji boli hasiči vyslaní k 10 udalostiam. Najmenej práce mali príslušníci v Prešovskom kraji (6).
Vo štvrtok, 19. októbra bola pomoc hasičov potrebná v 65 prípadoch. Príslušníci boli vyslaní k 20 požiarom, 43 technickým zásahom (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým výjazdom. V Banskobystrickom kraji boli hasiči privolaní k 11 udalostiam, v Trenčianskom kraji zasahovali 4-krát.
Na konci pracovného týždňa boli príslušníci HaZZ privolaní k 72 zásahom. Hasiči zasahovali pri 19 požiaroch, 51 technických zásahoch (z toho pri 30 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (14), v Bratislavskom a Trenčianskom kraji boli hasiči vyslaní k 5 zásahom.
Prvý víkendový deň 42. týždňa bola pomoc hasičov potrebná v 80 prípadoch. Príslušníci boli vyslaní k 23 požiarom, 55 technickým zásahom (z toho k 36 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. V Trnavskom a Prešovskom kraji hasiči zasahovali 15-krát, v Nitrianskom kraji boli privolaní k 2 udalostiam.
V nedeľu, 22. októbra boli príslušníci privolaní k 48 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 7 požiaroch, 41 technických udalostiach (z toho pri 21 dopravných nehodách). V tento deň hasiči neboli privolaný k žiadnej ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, najmenej práce mali hasiči v Prešovskom kraji (4).