Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 27. – 31. januára 2016

Foto: SITA

V stredu 27. januára boli slovenskí hasiči vyslaní k 61. výjazdom, z toho k 20. požiarom, k 18. technickým zásahom a k 23. dopravným nehodám. Ekologické zásahy zaznamenaní neboli. Najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji (11 – krát), najmenej v Trnavskom a Košickom kraji (5). Najčastejšie horelo v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji (5 – krát), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Trnavskom kraji.
Štvrtok zo sebou priniesol 52 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Vzniklo 20 požiarov (najčastejšie horelo v Bratislavskom kraji – 5 – krát; najmenej v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji – 1 – krát), 29 technických zásahov, z toho 16 dopravných nehôd a 3 ekologické udalosti. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji (12), najmenej v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji (3).
V závere pracovného týždňa zasahovali hasiči až pri 84. udalostiach. Boli vyslaní k 17. požiarom, k 65. technickým zásahom, z toho k 34. dopravným nehodám a k 2. ekologickým zásahom. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (5), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji (19), 5 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
Prvý víkendový deň museli zasahovať pri 62. udalostiach. K požiarom boli vyslaní 24 – krát, k technickým zásahom 36 – krát, z toho 23 – krát k dopravným nehodám. Pri ekologických zásahoch v nedeľu zasahovali 2 – krát. Najviac požiarov vzniklo v Nitrianskom a Žilinskom kraji (5), 1 požiar vznikol v Trnavskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (12 – krát), najmenej v Košickom kraji (3 – krát).
Posledný deň v týždni a zároveň posledný januárový deň sa situácia upokojila. Vzniklo 43. udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Pri požiaroch museli hasiči zasahovať 11 – krát, pri technických zásahoch 17 – krát, pri dopravných nehodách 12 – krát a pri ekologických zásahoch 3 – krát. Najčastejšie horelo v Žilinskom kraji (5), žiadny požiar nezaznamenali v Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (11), iba jeden výjazd zaznamenali hasiči v Trenčianskom kraji.

Foto: SITA

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X