Prehľad výjazdov príslušníkov v súvislosti s počasím

V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali hasiči od včerajšieho večera doteraz viac ako 50 – krát. Najviac výjazdov zaznamenali príslušníci v Žilinskom kraji (15). Hasiči v Banskobystrickom kraji zasahovali pri 10 udalostiach, v Bratislavskom kraji pri 8 udalostiach, v Trnavskom a Košickom kraji bolo zaznamenaných 7 takýchto zásahov. Najmenej technických výjazdov vykonali príslušníci v Trenčianskom (7) a Nitrianskom kraji (3), v Prešovskom kraji v súvislosti s poveternostnou situáciou hasiči nezasahovali. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na vozovku a na elektrické vedenia, odčerpávanie vody zo zatopených domov a v jednom prípade hasiči monitorovali rodinný dom po zasáhu bleksom. Pri niekoľkých udalostiach hasiči stále zasahujú.

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022 Komentáre comments