Silné búrky si už vyžiadali viac ako 200 výjazdov hasičov

Búrková činnosť, ktorá dnes zasiahla najmä západ Slovenska, si už vyžiadala viac ako dve stovky výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a dobrovoľných hasičov. Medzi najviac postihnuté okresy patrí Komárno, Štúrovo, Senica, Skalica, Pezinok, Malacky, Senec, Trnava, Galanta a i. Najhoršia situácia je v Komárne, kde majú hasiči aj v tejto chvíli nahlásených až 100 zatopených miest. V Bratislavskom kraji hasiči zasahujú na približne 30 miestach a v Trnavskom kraji na takmer 20. Technickú pomoc poskytujú hasiči najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených priestorov, odstraňujú popadané stromy nielen z cestných komunikácií, ale aj z elektrických vedení a zaparkovaných vozidiel. V niekoľkých prípadoch vznikli požiare, ktoré pravdepodobne zapríčinili blesky.

Foto: ilustračné

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Následkom dopravnej nehody pri Jablonici začal motocykel horieť, zasahujú hasiči

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri dopravnej nehode motocykla s osobným autom, ktorá sa stala …

X