Home / AKTUALITY / Slávnostné odovzdanie protipovodňových vozíkov 54 obciam Trnavského kraja

Slávnostné odovzdanie protipovodňových vozíkov 54 obciam Trnavského kraja

V stredu, 24. októbra 2018, sa v priestoroch hasičskej stanice v Galante uskutočnilo slávnostné odovzdanie protipovodňových vozíkov obciam v Trnavskom kraji. Kľúče od protipovodňových vozíkov, ktoré budú slúžiť dobrovoľným hasičským zborom obcí, si z rúk ministerky vnútra SR Denisy Sakovej prevzalo 54 zástupcov obcí Trnavského kraja. Slávnostné odovzdanie sa uskutočnilo za účasti prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého, generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča a ostatných prítomných hostí.
Protipovodňové vozíky sú vybavené technickou podporou na odstraňovanie následkov povodní. Každý vozík obsahuje kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, protipovodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sadu náradia potrebnú pri odstraňovaní následkov povodní.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Vedúci predstavitelia Hasičského a záchranného zboru dnes privítali členov českej delegácie z HZS ČR

V pondelok, 12. novembra 2018 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnilo prijatie českej delegácie slúžiace ako …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X