Home / AKTUALITY / Slávnostné otvorenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou v Trnave

Slávnostné otvorenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou v Trnave

Dnes sa na Trojičnom námestí v Trnave začal VII. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel o „Pohár župana Trnavského samosprávneho kraja“.
Slávnostné otvorenie svojou návštevou poctili vzácni hostia. Na Trojičnom námestí privítali ministerku vnútra SR Denisu Sakovú, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, pridelenca HZS ČR na Slovensku Josefa Slavíka, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre Petra Tánczosa, riaditeľku SŠPO MV SR v Žiline Elenu Vavrovú a ďalších ctených hostí.
Na dnešnej súťaži medzi sebou zabojuje 7 družstiev z Okresných riaditeľstiev HaZZ v Skalici, Dunajskej Strede, Senici, Nitre, Galante, Trnave, Piešťanoch a 2 české družstvá z Boskovíc a Rosíc.
V rámci súťažného zápolenia sú pre jednotlivé družstvá pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách. Na vyslobodenie zranenej osoby používajú príslušníci reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky, ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode. Časový limit súťažných družstiev je 15 minút. Na odbornosť a profesionalitu hasičov dozerajú rozhodcovia.
Vyhodnotenie Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel s medzinárodnou účasťou sa uskutoční o cca. 14.30 hod. na Trojičnom námestí v Trnave.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prezident HaZZ vymenoval novú riaditeľku kancelárie prezidenta HaZZ Prezídia HaZZ

V utorok, 15. októbra 2019, bola prezidentom Hasičského a záchranného zboru Pavlom Nerečom vymenovaná do …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X