Home / AKTUALITY / Slovenskí futbaloví reprezentanti sú na Zimnom svetovom pohári štátnych zamestnancov v Holandsku

Slovenskí futbaloví reprezentanti sú na Zimnom svetovom pohári štátnych zamestnancov v Holandsku

Slovenskí futbaloví reprezentanti sú na Zimnom svetovom pohári štátnych zamestnancov v Holandsku

V Holandsku sa v týchto dňoch koná Zimný svetový pohár štátnych zamestnancov (International winter world cup for government employxees), na ktorom Slovenskú republiku reprezentujú príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Tí do Holandska pricestovali včera, v priebehu dnešného dňa absolvujú v meste Nijmegen tréning a návštevu hasičskej stanice.
Počas turnaja, ktorý trvá od 11. – 13. januára 2019, absolvujú naši reprezentanti v základnej skupine 6 zápasov. Prvý z nich si zahrajú zajtra o 10.00 hod., kedy sa postavia proti družstvu holandských policajtov. Na šampionáte sa v rôznych kategóriách zúčastní celkom 21 mužských a 9 ženských družstiev z Holandska, Fínska, Nemecka, Maďarska a Slovenska.
Finálový zápas sa uskutoční už túto nedeľu. Z minuloročného svetového pohára priniesli slovenskí reprezentanti zlaté kovy, keď vo finálovom zápase s Lotyšskom vyhrali na pokutové kopy 3 : 1. Slovenské družstvo Fire Fighters Slovakia trénuje pod vedením trénerskej trojice Peter Maďari, Peter Hudec a Peter Jančovič.
Naši reprezentanti sa na svetový pohár pripravovali na viacerých sústredeniach vo Vojenskom výcvikovom obvode Lešť a v Bratislave. Vďaka výborným tréningovým podmienkam si futbalisti precvičili všeobecnú vytrvalosť, odrazovú silu a výbušnosť, koordináciu, hernú súčinnosť medzi jednotlivými pozíciami, prechody do útoku a obrany a pod. Veríme, že sa slovenským hasičom podarí v Holandsku obhájiť titul majstrov sveta z minulého roka. O výsledkoch zápasov vás budeme priebežne informovať.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Program predstaviteľov bulharských hasičov pokračuje vo Vysokých Tatrách

Delegácia sa presunula z Výcvikového centra HaZZ Lešť do Vysokých Tatier, kde sú pre nich …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X