Home / AKTUALITY / Výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí v Tatranskej Lomnici

Výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí v Tatranskej Lomnici

Minulý týždeň sa v oblasti Tatranskej Lomnice konal výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí (MPH), ktorý sa uskutočnil v spolupráci s letkou Ministerstva vnútra SR a Ozbrojenými silami SR. Za HaZZ sa na výcviku zúčastnilo 38 príslušníkov. Cieľom výcviku bola vzájomná spolupráca a koordinácia zúčastnených zložiek v prípade potreby hasenia požiarov pomocou leteckej techniky v ťažko prístupnom teréne. Hasiči spolu s leteckými posádkami cvičili rôzne spôsoby plnenia bambi vaku, a to pomocou fireflexu, z vodnej nádrže a pomocou plniacich prúdnic. Na výcviku si zúčastnení precvičovali aj evakuáciu a záchranu príslušníkov pri ich ohrození šíriacim sa požiarom.

Foto: MV SR

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia

Včera sa uskutočnil výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia skupiny Západ na tému záchrana …

X