Home / AKTUALITY / Výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí v Tatranskej Lomnici

Výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí v Tatranskej Lomnici

Minulý týždeň sa v oblasti Tatranskej Lomnice konal výcvik leteckých záchranárov Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí (MPH), ktorý sa uskutočnil v spolupráci s letkou Ministerstva vnútra SR a Ozbrojenými silami SR. Za HaZZ sa na výcviku zúčastnilo 38 príslušníkov. Cieľom výcviku bola vzájomná spolupráca a koordinácia zúčastnených zložiek v prípade potreby hasenia požiarov pomocou leteckej techniky v ťažko prístupnom teréne. Hasiči spolu s leteckými posádkami cvičili rôzne spôsoby plnenia bambi vaku, a to pomocou fireflexu, z vodnej nádrže a pomocou plniacich prúdnic. Na výcviku si zúčastnení precvičovali aj evakuáciu a záchranu príslušníkov pri ich ohrození šíriacim sa požiarom.

Foto: MV SR

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odborný seminár pre príslušníkov organizačne zaradených na výkon funkcie v ambulanciách HaZZ

Začiatkom tohto týždňa sa v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovskom Jáne …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X