Výjazdy hasičov počas Štedrého dňa

Požiar sušičky kukurice v Galante

Počas Štedrého dňa boli slovenskí hasiči vyslaní celkom k 71 udalostiam. Zasahovali pri 34 požiaroch, 19 technických udalostiach a 18 dopravných nehodách. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (9), najvyšší počet výjazdov k technickým udalostiam vykonali hasiči v Bratislavskom kraji (8), pri dopravných nehodách najčastejšie zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (5).
Počas Štedrého dňa bola pomoc hasičov najčastejšie potrebná v Bratislavskom, Trenčianskom, Košickom a Banskobystrickom kraji (15, 12, 12, a 11 výjazdov).

V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa bude na Slovensku slúžiť 730 profesionálnych hasičov.

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …