Home / AKTUALITY / Za 8 mesiacov od začiatku testovania odobrali hasiči takmer 118 tisíc vzoriek

Za 8 mesiacov od začiatku testovania odobrali hasiči takmer 118 tisíc vzoriek

Presne pred ôsmimi mesiacmi začali príslušníci HaZZ s vykonávaním odberov na ochorenie COVID-19. Od 13. marca 2020 doposiaľ odobrali takmer 118 tisíc vzoriek (117 895), pričom na týchto odberoch sa podieľalo 80 hasičov – zdravotníckych záchranárov. V súvislosti s pandémiou koronavírusu zabezpečujú hasiči od jej vypuknutia množstvo činností – prevádzkovali mnohé karanténne zariadenia počas prvej vlny, prevážali repatriantov, asistovali na hraničných priechodoch, v prípade potreby stále stavajú krízové stany, zabezpečujú ich každodennú technickú údržbu, dezinfikujú priestory a popritom denne pomáhajú na zásahoch, z ktorých ani náhodou neubudlo. Požiare, dopravné nehody, ekologické zásahy, povodne, živelné pohromy, pomoc zvieratám – to sú ich každodenné činnosti, ku ktorým už 8 mesiacov patrí aj pomoc s pandémiou koronavírusu.
Zároveň zabezpečujú 25 odberných miest, kde od pondelka otestovali takmer 23 tisíc ľudí. Včera sa na testoch zúčastnilo 5686 osôb, z ktorých 67 bolo pozitívnych (1,18%).
V testovaní na odberných miestach budú hasiči pokračovať dnes a zajtra, o testovaní v priebehu budúceho týždňa vás budeme informovať.

Odberové miesta HaZZ na fotografiách:
Trebišov, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Levice, Modrý Kameň, Galanta.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

PERFEKTNÁ SPOLUPRÁCA PROFESIONÁLNYCH A DOBROVOĽNÝCH HASIČOV

Pomoc dobrovoľných hasičov pri záchrane životov a majetku je nenahraditeľná, či už sú to požiare, …

X