1350 žiadosti na rekonštrukciu zbrojníc, 800 ks nových vozidiel a 700 ks protipovodňových vozíkov

• Na Slovensku je podaných 1. 350 žiadostí na rekonštrukciu hasičských zbrojníc. Výzva na rekonštrukcie sa objaví koncom 7. mesiaca (júl 2017 v hodnote cca. 30.000 eur). Do uvedeného času sa odporúča pripraviť jednoduché projekty. Dôležité však je, aby hasičská zbrojnica bola vo vlastníctve obce!
  • Je vyhlásené výberové konanie na dodávateľa zásahových vozidiel (podobné doterajším – Iveco), do ktorého sa zatiaľ prihlásili 2 firmy na počet cca 800 vozidiel. Do 18 mesiacov by už malo prísť k odovzdávaniu vozidiel
  • Protipovodňové vozíky by mali byť dodané v počte 700 ks
  • Zadelenie DHZ v rámci CRSP sa budúci rok bude riešiť ako v tomto roku. Ku zmene môže prísť po zaslaní žiadosti od obce o preradenie DHZ do inej kategórie.
  • Od 22.mája 2017 sú zasielané zmluvy na obce na získanie dotácií pre DHZ v rámci CRSP. Vyúčtovanie financií je potrebné zaslať na DPO SR do 10. septembra 2017. Všetky doklady sú vystavené na obce a nie na DHZ.