Home / PRÁVE TERAZ / Hasiči od skorého rána pokračujú v hasení požiaru v nedostupnom teréne

Hasiči od skorého rána pokračujú v hasení požiaru v nedostupnom teréne

Hasiči od včera popoludnia zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v nedostupnom teréne na kopci Veľký Gápeľ v katastri obce Bystrá. Požiar zasiahol plochu cca. 5 hektárov, pričom počas noci sa nerozšíril. Na mieste udalosti je v tejto chvíli viac ako 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 32 kusmi hasičskej techniky. Z dôvodu, že sa požiar nachádza vo veľmi nedostupnom teréne, zvolil veliteľ zásahu dve taktiky hasenia. 15 hasičov z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Západ sa zlaní z vrtuľníka nad požiarisko, ostatní príslušníci vytvoria až 3 kilometrové hadicové vedenie z oblasti Košariská smerom k požiaru. Na miesto smeruje tiež vrtuľník Letky MO SR z Prešova, ktorý bude aj počas dnešného dňa pokračovať v hasení požiaru zo vzduchu.

Následkom dopravnej nehody pri Jablonici začal motocykel horieť, zasahujú hasiči

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri dopravnej nehode motocykla s osobným autom, ktorá sa stala …