Hasiči zasahovali pri požiari dvoch lokomotív za železničnou stanicou Uľanka

Hasiči zasahovali pri požiari dvoch lokomotív za železničnou stanicou Uľanka

V utorok 15. novembra 2016 o jednej v noci bol ohlásený požiar kabíny a strojovne dieselelektrickej lokomotívy a vonkajšieho čela nasledujúcej ťažnej lokomotívy za železničnou stanicou Uľanka (približne 1 km smerom na Čremošné), okres Banská Bystrica. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici jedným C prúdom. Horiace lokomotívy boli odpojené od súpravy. Pri požiari boli použité autonómne dýchacie prístroje. Nákladný cisternový vlak s 20 vagónmi prepravoval nebezpečnú látku Anilín. K poškodeniu cisternových vagónov a úniku nedošlo. Počas zásahu bola vylúčená doprava na trati Banská Bystrica – Čremošné. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 60 000 €. Príčinou vzniku požiaru bol pravdepodobne elektrický skrat v lokomotíve.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X