Požiar v Oravskom centre mládeže sa takmer 50 hasičom už podarilo uhasiť

Dnes pred šiestou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k rozsiahlemu požiaru strechy v Oravskom centre mládeže v obci Ústie nad Priehradou, okres Tvrdošín. Požiar sa cez podkrovné priestory rozšíril do administratívnych priestorov, ubytovacieho zariadenia a čiastočne zasiahol drevené trámy kostola. Hasičom sa ho podarilo dostať pod kontrolu pred deviatou ráno, úplne ho zlikvidovali o štvrť na jedenásť. Na mieste udalosti zasahovali profesionálni hasiči z Námestova, Tvrdošína a Dolného Kubína a dobrovoľní hasiči zo Suchej Hory, Lieseku, Hladovky a Trstene. Predbežne vzniknutá materiálna škoda bola majiteľom objektu vyčíslená na 95 000 eur. Zásahom hasičov sa podarilo uchrániť hodnoty vo výške 300 – 400 tisíc eur. Na mieste udalosti je zisťovateľ príčin vzniku požiarov. Pri požiari nedošlo k žiadnym zraneniam.

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X