Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 12. týždni roka 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pondelok, 19. marca boli príslušníci privolaní k 67 udalostiam. Zasahovali pri 17 požiaroch, 49 technických zásahoch (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Košickom kraji boli privolaní k 12 prípadom. V Bratislavskom a Banskobystrickom kraji zasahovali príslušníci 4-krát.
V utorok, 20. marca boli hasiči vyslaní k 57 prípadom. Príslušníci boli privolaní k 17 požiarom, 40 technickým udalostiam (z toho k 17 dopravným nehodám). Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom a Košickom kraji, ktorí zasahovali 10-krát. V Trnavskom a Trenčianskom kraji zasahovali hasiči 3-krát.
V strede pracovného týždňa uskutočnili príslušníci 75 výjazdov. Zasahovali pri 35 požiaroch, 38 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. Najčastejšie pomáhali príslušníci v Žilinskom kraji, ktorí zasahovali 14-krát. V Bratislavskom a Nitrianskom kraji boli privolaní k 5 udalostiam.
Vo štvrtok, 22. marca boli hasiči vyslaní k 75 udalostiam, z toho k 35 požiarom, 37 technickým udalostiam (z toho k 16 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým zásahom. V Banskobystrickom kraji uskutočnili hasiči 14 výjazdov. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji (5).
Na konci pracovného týždňa boli príslušníci privolaní k 78 prípadom. Zasahovali pri 39 požiaroch, 36 technických udalostiach (z toho pri 13 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, ktorí poskytli pomoc pri 21 udalostiach. V Trenčianskom kraji uskutočnili príslušníci 3 výjazdy.
V sobotu, 24. marca boli príslušníci HaZZ vyslaní k stovke prípadom. Pomoc hasičov bola potrebná pri 59 požiaroch, 39 technických zásahoch (z toho pri 20 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najčastejšie zasahovali príslušníci v Banskobystrickom kraji, ktorí poskytli pomoc 20-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom a Nitrianskom, ktorí uskutočnili 8 výjazdov.
V nedeľu, 25. marca uskutočnili príslušníci 77 výjazdov. Hasiči zasahovali pri 42 požiaroch, 29 technických udalostiach (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 6 ekologických výjazdoch. V Košickom kraji boli príslušníci privolaní k 19 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Trnavskom kraji, ktorí uskutočnili 5 výjazdov.

Foto: ilustračné