Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 21. týždni

Vážna dopravná nehoda dvoch vozidiel v katastri obce Blatná na Ostrove

Na začiatku pracovného týždňa boli príslušníci HaZZ vyslaní k 91 udalostiam. Zasahovali pri 41 požiaroch a 50 technických zásahoch (z toho pri 25 dopravných nehodách). Najviac práce zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji (15), v Trenčianskom kraji bolo hlásených najmenej udalostí, pri ktorých museli hasiči zasahovať 6 – krát.
V utorok, 23. mája bola pomoc príslušníkov potrebná v 105 prípadoch. Hasiči boli vyslaní k 41 požiarom, 60 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a 4 ekologickým zásahom. Najvyšší počet výjazdov uskutočnili hasiči v Trnavskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji (16,15,15). Najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trenčianskom a Nitrianskom kraji (9,8).
V stredu sa počet udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov, znížil na 83. Príslušníci boli privolaní k 26 požiarom, 55 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a dvom ekologickým zásahom. Najvyšší počet výjazdov uskutočnili hasiči v Košickom a v Prešovskom kraji (21,19), v Bratislavskom kraji hasiči v tento deň zasahovali 5 – krát.
Vo štvrtok, 25. mája zasahovali hasiči pri 74 udalostiach. Ich pomoc bola potrebná pri 17 požiaroch, 48 technických zásahoch (z toho pri 16 dopravných nehodách) a pri 9 ekologických zásahoch. Najvyšší počet nahlásených zásahov bol v Košickom a Prešovskom kraji (14,13). Najmenej zaznamenaných hlásení bolo v Trnavskom a v Trenčianskom kraji (3. 3).
V piatok bola pomoc príslušníkov HaZZ potrebná pri 85 udalostiach. V tento deň boli hasiči vyslaní k 25 požiarom, 55 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým zásahom. Pomoc hasičov bola najviac potrebná v Nitrianskom a Trnavskom kraji (16,14) a najmenší počet výjazdov zaznamenali príslušníci v Trenčianskom a Prešovskom kraji (6,5).
V prvý víkendový deň bol zaznamenaný vyšší počet výjazdov príslušníkov HaZZ v porovnaní s uplynulými dňami. Pomoc príslušníkov bola potrebná v 93 prípadoch. Hasiči zasahovali pri 45 požiaroch a pri rovnakom počte technických zásahov (z toho pri 18 dopravných nehodách). Hasiči boli taktiež vyslaní k 3 ekologickým zásahom. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde museli zasahovať 22 – krát. Najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trenčianskom kraji (2).
Posledný deň 21. týždňa sa počet udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc príslušníkov HaZZ, opäť zvýšil. Hasiči boli vyslaní celkovo k 102 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 58 požiaroch, 42 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali v tento deň hasiči v Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji ( 17, 17, 16). Najnižší počet zásahov zaznamenali príslušníci v Trenčianskom kraji (4).