Prehľad výjazdov príslušníkov hasičského a záchranného zboru v 26. týždni roka 2018

V pondelok, 25. júna boli hasiči privolaní k 63 udalostiam rôzneho charakteru. Zasahovali pri 18 požiaroch, 41 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických udalostiach. V Trenčianskom, Žilinskom a Košickom kraji zasahovali príslušníci 11-krát. V Trnavskom kraji boli privolaní k 2 udalostiam.
V utorok, 26. júna uskutočnili hasiči 58 výjazdov. Príslušníci boli privolaní k 23 požiarom, k 32 technickým udalostiam (z toho k 15 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým výjazdom. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde zasahovali 12-krát. Menej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde zasahovali 3 – krát.
V stredu, 27. júna boli príslušníci vyslaní k 69 udalostiam. Hasiči boli privolaní k 28 požiarom, k 38 technickým udalostiam (z toho k 13 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým zásahom. V Nitrianskom kraji zasahovali príslušníci 12-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli vyslaní k 5 nežiaducim udalostiam.
Vo štvrtok, 28. júna bola pomoc hasičov potrebná pri 53 udalostiach. Zasahovali pri 11 požiaroch, pri 40 technických zásahoch (z toho pri 16 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Príslušníci v Banskobystrickom kraji zasahovali 13 – krát, hasiči v Trnavskom kraji boli vyslaní k 4 udalostiam.
Na konci pracovného týždňa uskutočnili príslušníci HaZZ 81 výjazdov. Hasiči boli vyslaní k 18 požiarom, k 62 technickým zásahom (z toho k 30 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Trnavskom kraji bola pomoc príslušníkov potrebná 18-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji, kde zasahovali 5-krát.
Prvý víkendový deň 26. týždňa boli príslušníci vyslaní k vyššiemu počtu nežiaducich udalostí ako v predchádzajúce dni. Hasiči v súvislosti s následkami, ktoré spôsobil nárazový vietor, zasahovali až 123-krát. Ich pomoc bola potrebná pri 36 požiaroch, pri 85 technických udalostiach (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Najvyšší počet výjazdov vykonali príslušníci v Košickom kraji (25). V Banskobystrickom kraji uskutočnili hasiči 9 výjazdov.
V nedeľu, 1. júla zasahovali hasiči 74-krát. Príslušníci boli vyslaní k 28 požiarom, k 44 technickým zásahom (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji (16 – krát), v Žilinskom kraji boli hasiči vyslaní k 4 udalostiam.

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X