Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 32. týždni

V pondelok, 7. augusta boli hasiči privolaní k 89 udalostiam. Zasahovali pri 23 požiaroch, 64 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji, ktorí zasahovali 21 – krát. V Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 8 udalostiam.
V utorok, 8. augusta bola pomoc príslušníkov HaZZ potrebná pri 91 udalostiach. Hasiči boli privolaní k 33 požiarom, 56 technickým zásahom (z toho k 15 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Príslušníci v Košickom kraji uskutočnili 17 výjazdov a hasiči v Bratislavskom kraji zasahovali 9 – krát.
V stredu, 9. augusta sa počet výjazdov zvýšil. Hasiči boli privolaní k 105 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 40 požiaroch, 59 technických udalostiach (z toho pri 33 dopravných nehodách) a 6 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji (20) a najmenej práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (5).
Vo štvrtok, 10. augusta sa západným Slovenskom prehnala veterná smršť sprevádzaná silným dažďom a búrkou, ktorá zanechala za sebou značné škody na majetku občanov, cestných komunikáciách, elektrických vedeniach a budovách. V súvislosti s nadmernými škodami a nepriaznivým počasím hasiči uskutočnili 289 výjazdov. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 54 požiaroch, 232 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči na západnom Slovensku a to v Bratislavskom (114) a v Trnavskom (57) kraji. Najmenej výjazdov uskutočnili príslušníci v Banskobystrickom kraji, kde zasahovali 8 – krát.
V piatok, 11. augusta počet výjazdov príslušníkov HaZZ ešte vzrástol, nakoľko škody po veternej smršti boli najviac viditeľné ráno, keď sa ľudia začali prebúdzať a cestovať do práce. Mnoho ciest bolo pre popadané stromy neprejazdných a množstvo domácnosti zostalo bez elektrickej energie. Hasiči zasahovali pri 46 požiaroch, 279 technických zásahoch (z toho pri 27 dopravných nehodách) a pri 6 ekologických udalostiach. Pomoc príslušníkov HaZZ bola potrebná celkom pri 331 udalostiach. Najviac práce mali, tak ako aj v predchádzajúci deň hasiči v Bratislavskom a v Trnavskom kraji (112, 107). Príslušníci v Košickom kraji zasahovali 12 – krát.
Prvý víkendový deň priniesol po náročných dňoch opäť vyššie množstvo zásahov. Hasiči boli privolaní k 138 udalostiam. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 37 požiaroch, 100 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom zásahu. Najviac práce mali hasiči v Bratislavskom kraji, kde boli privolaní k 30 udalostiam. V Trenčianskom kraji zasahovali príslušníci 9 – krát.
V nedeľu, 13. augusta boli hasiči vyslaní k 76 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 21 požiaroch a 55 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách). V tento deň hasiči neuskutočnili žiadny výjazd týkajúci sa ekologickej udalosti. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji (17). Hasiči v Banskobystrickom a Prešovskom kraji boli vyslaní k 6 udalostiam.