Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 34. týždni

Na začiatku 34. týždňa boli príslušníci privolaní k nižšiemu počtu udalostí. Hasiči boli vyslaní k 15 požiarom, 39 technickým udalostiam (z toho k 14 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým zásahom. Celkovo bola pomoc hasičov potrebná pri 59 udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (11). Hasiči v Bratislavskom, Trnavskom a Žilinskom kraji zasahovali 7-krát.
V utorok, 22. augusta hasiči uskutočnili 63 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 18 požiaroch. 40 technických udalostiach a 5 ekologických výjazdoch. Hasiči v Košickom kraji zasahovali 15-krát. V Trnavskom kraji boli privolaní k 4 udalostiam.
V stredu, 23. augusta boli hasiči vyslaní k 71 zásahom. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 25 požiaroch, 45 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickom výjazde. V Bratislavskom a Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 11-krát. V Trenčianskom kraji boli príslušníci privolaní k 3 udalostiam.
Vo štvrtok, 24. augusta zasahovali príslušníci HaZZ pri 79 udalostiach. Hasiči boli vyslaní k 26 požiarom, 48 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým výjazdom. Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji (12). Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali 3-krát.
Na konci pracovného týždňa, sa v porovnaní s uplynulými dňami, počet výjazdov príslušníkov HaZZ zvýšil. Hasiči boli v tento deň vyslaní k 116 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 44 požiaroch, 67 technických udalostiach (z toho pri 21 dopravných nehodách) a 5 ekologických zásahoch. Príslušníci v Košickom kraji zasahovali 19-krát, v Trenčianskom kraji 9-krát.
V sobotu, 26. augusta uskutočnili príslušníci 89 výjazdov. Hasiči zasahovali pri 42 požiaroch, 45 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Bratislavskom a v Trnavskom kraji (14). Najmenej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná pri 8 udalostiach.
V nedeľu, 27. augusta mali príslušníci v dôsledku zhoršenej poveternostnej situácie viac práce ako v predchádzajúce dni. Pomoc hasičov bola potrebná pri 34 požiaroch, 94 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a 2 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali príslušníci v Trnavskom kraji (24), ktorí odstraňovali škody vzniknuté v súvislosti so silným vetrom. Hasiči v Trenčianskom kraji boli privolaní k 9 udalostiam.