Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 35. týždni

Začiatok 35. týždňa priniesol slovenským hasičom 95 udalostí. Zasahovali pri 35 požiaroch, pričom najčastejšie horelo v Košickom kraji (14 – krát). Najviac technických udalostí a dopravných nehôd potrápilo príslušníkov v Nitrianskom kraji (15), celkový počet technických výjazdov na celom Slovensku bol 58 (z toho 23 dopravných nehôd). K ekologickým udalostiam boli hasiči vyslaní 2 – krát. Najviac výjazdov bolo v pondelok zaznamenaných v Košickom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (19, 17 a 17), 6 – krát zasahovali hasiči v Trnavskom a Trenčianskom kraji.
V priebehu nasledujúceho sviatočného dňa sa počet výjazdov hasičov znížil na 74. Boli vyslaní k 30 požiarom, 42 technickým udalostiam (z toho k 21 dopravným nehodám) a 2 ekologickým udalostiam. Najčastejšie zasahovali hasiči v Nitrianskom, Prešovskom a Košickom kraji (14, 13 a 13), najmenej výjazdov zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji (4).
V stredu 30. augusta zasahovali hasiči pri 97 udalostiach, z toho pri 45 požiaroch, 47 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a 5 ekologických výjazdoch. Požiare najčastejšie hasili v Prešovskom, Košickom a Nitrianskom kraji (10, 8, 9). V strede pracovného týždňa bolo najviac udalostí zaznamenaných v Prešovskom a Nitrianskom kraji (18 a 17), 8 – krát zasahovali hasiči v Trnavskom a Banskobystrickom kraji.
Posledný augustový deň sa počet výjazdov hasičov opäť zvýšil, a to na 112. Hasičov potrápili najmä požiare, ktoré udreli v počte 66, pričom až 21 z nich vzniklo v Košickom kraji. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v už spomínanom Košickom kraji (25), najmenej 9 – krát zasahovali hasiči v Bratislavskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji.
V prvý septembrový deň boli hasiči vyslaní k 79 udalostiam, z toho k 36 požiarom, 42 dopravným nehodám (z toho k 22 dopravným nehodám) a k 1 ekologickému výjazdu. Najčastejšie zasahovali hasiči v Banskobystrickom, Trnavskom a Žilinskom kraji (14, 12 a 12 – krát), 7 výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji.
V prvý víkendový deň zasahovali hasiči pri 80 udalostiach rôzneho charakteru. Boli vyslaní k 35 požiarom, 43 technickým udalostiam (z toho k 21 dopravným nehodám) a 2 ekologickým výjazdom. Najčastejšie zasahovali príslušníci v Žilinskom a Banskobystrickom kraji (16 – krát), iba k 2 výjazdom boli vyslaní hasiči v Bratislavskom kraji.
Posledný deň 35. týždňa bol najkľudnejší v podobe najnižšieho počtu výjazdov. Hasiči boli vyslaní k 9 požiarom, 42 technickým udalostiam (z toho k 25 dopravným nehodám) a 1 ekologickej udalosti. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (10), najmenej v Košickom kraji (4).