Pri výcviku v potápaní pod ľad sa zúčastnili pezinskí a seneckí hasiči

Pri výcviku v potápaní pod ľad sa zúčastnili pezinskí a seneckí hasiči

Okresné riaditeľstvo HaZZ v Pezinku zorganizovalo v piatok 22. januára pre hasičov z Pezinka a Senca výcvik na záchranu topiaceho sa človeka. Účelom výcviku bolo precvičenie náročnejších postupov záchrany osoby prepadnutej pod ľadom pri sťažených podmienkach. Hasiči na jazere Kejda v Pezinku mali za úlohu osobu z vody nielen vytiahnuť, ale jej i poskytnúť predlekársku prvú pomoc. Akciu opakovali niekoľkokrát, pričom používali rôzne techniky a pomôcky (lano, bort, záchrannú kocku, rebríky, vrhačku, hasičské hadice a pod).

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X