Siedmy ročník súťaže „Železný hasič“ v Bánovciach nad Bebravou

Siedmy ročník súťaže „Železný hasič“ v Bánovciach nad Bebravou

V nedeľu, 6. mája sa v Bánovciach nad Bebravou uskutočnil 7. ročník súťaže „Železný hasič“. Podujatie zaradené do skupiny TFA zorganizoval DHZ obce Veľké Chlievany, športový klub hasičov a Okresné riaditeľstvo HaZZ v Bánovciach nad Bebravou. Do súťaže nastúpilo celkom 76 súťažiacich, ktorí súťažili v kategóriách: ženy (18 súťažiacich) a muži (18 súťažiacich v kategórii zásah a 40 súťažiacich v kategórii šport).

Výsledky súťaže „Železný hasič“ 2018:

Ženy:

1. Diana Juríková – DHZ TU Zvolen, čas 2:57 min
2. Lucia Míková – DHZ Gáň, čas 3:14 min
3. Alžbeta Miháliková – DHZ Hodruša Hámre, čas 3:25 min

Muži (kategória zásah):

1. Michal Libiček – DHZ TU Zvolen, čas 3:01 min
2. František Ridzoň – DHZ Drábsko, čas 3:04 min
3. Erik Jaborník – SDH Veľké Bílovice (ČR) , čas 3:08 min

Muži (kategória šport):

1. Maroš Bošeľa – DHZ Polomka, čas 2:46 min
2. Andrej Mišák – DHZ Veľké Chlievany/OR HaZZ Bánovce nad Bebravou, čas 2:48 min
3. Filip Majo – DHZ Bánovce nad Bebravou, čas 2:54 min

Súčasťou podujatia bol aj sprievodný program pre deti a verejnosť, kde profesionálni hasiči z Bánoviec nad Bebravou predviedli hasičskú techniku spojenú s ukážkami zásahovej činnosti v podobe vyslobodzovania zranenej osoby z havarovaného vozidla, poskytnutie predlekárskej pomoci a hasenie horiaceho automobilu.

Foto: Peter Belohorec

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X