Home / AKTUALITY / Slovenskí hasiči na TFA Hungary

Slovenskí hasiči na TFA Hungary

Slovenskí hasiči dosiahli v dňoch 28. – 29. júna 2019 viaceré popredné umiestnenia na medzinárodnej súťaži profesionálnych a dobrovoľných hasičov TFA Hungary (Toughest Firefighter Alive – Najtvrdší hasič prežije) v maďarskom meste Bük. Súťažiaci zdolávali disciplíny výbeh do schodov, ťahanie závažia s hmotnosťou 20 kilogramov, slalom okolo hydrantov, evakuácia figuríny s hmotnosťou 80 kilogramov, natiahnutie dopravného vedenia na 80 metrov či simulácia búrania v podobe 100 úderov kladivom s hmotnosťou 5 kilogramov. Na TFA Hungary sa predstavilo 150 hasičov z Maďarska, Českej republiky, Nemecka, Poľska, Rumunska a Slovenska.

Adrián Ficík zo ZHÚ US Steel Košice obsadil v kategórii 35 – 45 rokov štvrté miesto a celkovo skončil desiaty. Poručík Ing. Peter Wojatschek z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave sa umiestnil v kategórii 18 – 35 rokov na siedmom mieste a v celkovom hodnotení obsadil jedenáste miesto. Slovensko reprezentovali aj npor. Ing. Miloš Mačas (KR HaZZ Žilina), Bc. Matúš Bali-Hudák (ZHÚ Volkswagen Bratislava), Bc. František Ridzoň (DHZ Drábsko) a Jozef Zsigó (DHZ Zlaté Klasy).
Srdečne gratulujeme!

Foto: Peter Wojatschek

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Zoznam schválených žiadosti na rekonštrukciu hasičských zbrojních 11/20109

Komentáre comments

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X