Spoločné cvičenie profesionálnych a dobrovoľných hasičov zamerané na likvidáciu lesného požiaru

V sobotu 21. októbra zorganizovalo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bánovciach nad Bebravou taktické cvičenie, ktoré bolo zamerané na likvidáciu lesného požiaru. Cvičenie sa konalo v katastri obce Malá Hradná, v okrese Bánovce nad Bebravou.
Cieľom cvičenia bolo preverenie vzájomnej súčinnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z OR HaZZ v Bánovciach and Bebravou s členmi regionálnych dobrovoľných hasičských zborov obcí pri výkone hasebných prác zameraných na likvidáciu požiaru lesného porastu. Počas výcviku bolo vykonané precvičenie spoločného nasadenia síl a prostriedkov pri doprave vody na hasenie požiaru na veľké vzdialenosti tzv. hadicovým spôsobom resp. formou kyvadlovej dopravy vody.
Na taktickom cvičení sa okrem profesionálnych hasičov z Bánoviec nad Bebravou a Partizánskeho zúčastnilo viac ako sto dobrovoľných hasičov z Dobrovoľných hasičských zborov obcí Malá Hradná, Zlatníky, Rybany, Uhrovec, Veľké Chlievany, Podlužany, Bánovce nad Bebravou, Šišov, Slatina nad Bebravou, Veľké Hoste, Dolné Ozorovce, Biskupice, Pravotice, Pečeňany, Ruskovce, Dežerice, Žitná Radiša a Prusy. Počas výcviku bolo nasadených dovedna 22 ks hasičskej techniky.