Home / AKTUALITY / Prehľad výjazdov hasičov počas vianočných sviatkov

Prehľad výjazdov hasičov počas vianočných sviatkov

Príslušníci hasičského a záchranného zboru spolu trávia tretinu kalendárneho roka. Nie je preto ničím výnimočným, že sú v pohotovosti aj počas vianočných sviatkov. Na Štedrý deň a v 1. a 2. sviatok vianočný zaznamenali celkom 196 udalostí rôzneho charakteru, pri ktorých bola potrebná ich pomoc.

24. decembra 2019 zasahovali pri 81 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch (65 – krát, z toho 12 – krát pri dopravných nehodách). K požiarom boli vyslaní 13 – krát, pri ekologických výjazdoch zasahovali 3 – krát.
Na 1. sviatok vianočný sa počet vykonaných výjazdov výrazne znížil, a to na 59. Hasiči zasahovali 19 – krát pri požiaroch, 39 – krát pomáhali pri udalostiach technického charakteru (z toho 16 – krát pri dopravných nehodách), raz zasahovali pri ekologickej udalosti.
26. decembra 2019 pomáhali celkom 56 – krát, z toho 21 – krát pri požiaroch, 34 – krát pri technických výjazdoch (z toho 19 – krát pri dopravných nehodách), 1 – krát boli vyslaní k ekologickému výjazdu.
Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby.

Foto: ilustračné HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odovzdávanie ocenení – Rád svätého Floriána a Rád čestného hasičstva

V pondelok, 7. septembra 2020, sa v zasadacej miestnosti Domu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR uskutočnilo …

X