Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 8. týždni

Dopravná nehoda s následným požiarom v katastri obce Jablonica

V pondelok 20. februára 2017 zasahovali slovenskí hasiči pri 67 udalostiach, z toho pri 18 požiaroch, 23 technických zásahoch, 21 dopravných nehodách a 5 ekologických zásahoch. Najvyšší počet požiarov zaznamenali v Trnavskom kraji (5), ani jeden požiar nevznikol v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. V pondelok bola pomoc hasičov najpotrebnejšia v Prešovskom kraji, kde zasahovali 12 – krát, najmenej výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom a Košickom kraji (6).
21. februára 2017 boli hasiči vyslaní k 70 zásahom. Horelo 16 – krát, hasiči zasahovali pri 30 technických udalostiach, 23 dopravných nehodách a pri 1 ekologickom zásahu. Počas utorka vzniklo najviac udalostí v Bratislavskom, Trnavskom a Prešovskom kraji (11). K najnižšiemu počtu výjazdov boli vyslaní hasiči v Trenčianskom kraji (3).
Stred pracovného týždňa priniesol príslušníkom 75 výjazdov. Zasahovali pri 12 požiaroch, 28 technických udalostiach, 31 dopravných nehodách a 4 ekologických zásahoch. Najvyšší počet zásahov vykonali hasiči v Žilinskom kraji (16), najmenej zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji (4).
Vo štvrtok sa na Slovensku stalo 65 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Boli vyslaní k 21 požiarom, 27 technickým zásahom, 16 dopravným nehodám a 1 ekologickej udalosti. Pri zásahoch rôzneho druhu najčastejšie zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji (15 – krát), najnižší počet výjazdov bol zaznamenaný v Trenčianskom kraji (2).
Posledný deň pracovného týždňa priniesol slovenským hasičom zvýšený počet udalostí, a to až 92. Boli vyslaní k 25 požiarom, až k 42 technickým udalostiam, 20 dopravným nehodám a k 5 ekologickým udalostiam. Najviac technických udalostí a dopravných nehôd zaznamenali hasiči v Žilinskom a Prešovskom kraji (13), pri najvyššom počte požiarov zasahovali hasiči v Košickom kraji (7). Piatok v počte zásahov najviac potrápil hasičov v Žilinskom kraji (17), veľa práce mali aj hasiči na východe Slovenska v Košickom a Prešovskom kraji (16 udalostí). Najmenej výjazdov vykonali hasiči v Bratislavskom a Nitrianskom kraji (5).
V sobotu sa počet výjazdov príslušníkov HaZZ znížil na 73. Zasahovali pri 37 požiaroch, 17 technických udalostiach, 18 dopravných nehodách a 1 ekologickom výjazde. Najviac požiarov vzniklo v Banskobystrickom a Košickom kraji (8), v Žilinskom a Košickom kraji sa hasiči najčastejšie pasovali s technickými udalosťami a dopravnými nehodami, kde zasahovali 7 – krát. Najviac udalostí vzniklo v sobotu v Košickom kraji (15), najmenej v Nitrianskom kraji (4).
Posledný deň 8. týždňa si vyžiadal 65 výjazdov hasičov. Boli vyslaní k 36 požiarom, 18 technickým udalostiam, 8 dopravným nehodám a 3 ekologickým zásahom. V nedeľu najčastejšie zasahovali hasiči v Košickom kraji (16 – krát), najmenej výjazdov zaznamenali hasiči v Žilinskom kraji (3).

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Hasiči smerovali k dopravnej nehode s účasťou sanitky

V piatok 7. januára okolo 11.00 hodiny došlo na ceste prvej triedy v katastri obce …

X