V knižnici vo Fiľakove bude séria prednášok o protipožiarnej prevencii

ilustráčne foto

V Mestskej knižnici vo Fiľakove (okres Lučenec) sa bude 19.-22. januára konať ďalšia séria interaktívnych prednášok o protipožiarnej prevencii. Organizuje ich Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) vo Fiľakove v spolupráci s Hradným múzeom Fiľakovo a sú určené pre žiakov 7. a 8. ročníkov všetkých základných škôl v meste.

„V rámci týchto interaktívnych prednášok chceme žiakov naučiť základné zásady protipožiarnej ochrany, ktorú využijú v každodennom živote,“ uviedol predseda DHZ a zároveň prednášateľ Marian Mesiarik. „Považujem za potrebné mládež oboznámiť s protipožiarnou prevenciou. Je totiž ľahšie požiarom predísť ako ich hasiť,“ dodal.

Prednášky budú nadväzovať na fotografie talianskeho fotografa Guida Andreu Longhitana, ktoré sú vystavené v predsieni mestskej knižnice. Snímky pochádzajú z fotoknihy s názvom „Hasiči“, predstavujúcej život slovenských hasičov. Autor, ktorý pochádza z talianskeho mesta Rapallo neďaleko Janova a v súčasnosti žije v Poprade, na nej pracoval takmer tri roky.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X