Vynikajúca spolupráca medzi profesionálnymi a dobrovoľnými hasičmi

Horné Orešany

Od 18. marca stoja pred Fakultnou nemocnicou Trnava tri krízové stany. Prvý, triediaci stan, slúži na roztriedenie pacientov pred vstupom do objektu. Druhý stan je zázemím pre lekársky tím a hasičov, tretí stan sa používa ako drive-in odberové miesto pre osoby s podozrením na koronavírus. Ich stavbu zabezpečovali profesionáli z Trnavy v spolupráci s členmi z okolitých DHZO. Dobrovoľní hasiči sú v triediacom stane nápomocní každý deň. Usmerňujú občanov, pomáhajú pri administratívnych prácach a v prípade potreby aj lekárskemu tímu. Spolu s profesionálnymi hasičmi vykonávajú každodenné servisné činnosti ohľadom stanového centra. Zároveň vykonávajú v noci stráženie všetkých troch stanov a v prípade návštevy pacientov aj administratívne úkony. Počas pandémie koronavírusu sa opäť potvrdila vynikajúca spolupráca a súčinnosť medzi profesionálnymi a dobrovoľnými hasičmi.