Hasiči bežali „Od Tatier k Dunaju“

Hasiči bežali "Od Tatier k Dunaju"

Tím hasičov zložený z 12 príslušníkov Krajských riaditeľstiev HaZZ v Trnave a Nitre sa minulý piatok o 11.00 hod. postavil na štart v Jasnej (Nízke Tatry) s cieľom reprezentovať hasičov naprieč Slovenskom. 345 kilometrový štafetový beh sa beží nonstop počas dňa a noci.

Štvrtý ročník behu privítal rekordných 200 tímov s výzvou dobehnúť do cieľa za max. 36 hodín. 12 – členný hasičský tím pod vedením veliteľa hasičskej stanice v Seredi Jána Tisoňa, si na trati poradil s kopcami, slnkom i s dažďom a do cieľa na Bratislavskom Tyršovom nábreží dobehli s vynikajúcim časom 28 hodín a 50 minút. Svoj výkon z minulého ročníka zlepšili o viac ako hodinu. Celkovo sa tím hasičov umiestnil na 32. mieste vo svojej kategórii (9 – 12 členné tímy) a na 42. mieste spomedzi všetkých 200 tímov.

Príslušníci tímu „HASIČI“, ktorí sa behu zúčastnili:

Ján Tisoň – KR HaZZ Trnava

Robert Ambra – KR HaZZ Nitra

Elena Patková – Prezídium HaZZ

Michal Béreš – KR HaZZ Nitra

Branislav Belička – KR HaZZ Trnava

László Pápai – KR HaZZ Nitra

Ludovit Rusznyak – KR HaZZ Nitra

Miroslav Grull – KR HaZZ Nitra

Štefan Kanyicska – KR HaZZ Nitra

Peter Berecz – KR HaZZ Nitra

Marián Horvát – KR HaZZ Nitra

Eduard Murín – KR HaZZ Nitra

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X