Hasiči z Trnavského kraja si na taktickom cvičení precvičili zásahovú aj záchrannú činnosť

Hasiči z Trnavského kraja si na taktickom cvičení precvičili zásahovú aj záchrannú činnosť

V stredu 5. októbra 2016 sa v katastrálnom území obce Jablonica (okres Senica) uskutočnilo taktické cvičenie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Námetom cvičenia bola likvidácia požiaru lesného porastu, vyhľadávanie a záchrana zranených osôb a doprava hasiacej látky na požiarisko. Hasiči si tiež vyskúšali novo dodanú hasičskú techniku Hytrans Fire systems, pomocou ktorej sa dopravovala hasiaca látka hadicovým vedením v dĺžke takmer 2 kilometre. Cieľom cvičenia bolo precvičiť pripravenosť, akcieschopnosť hasičských jednotiek a súčinnosť medzi zasahujúcimi príslušníkmi a zložkami IZS so zameraním na nasadzovanie potrebných síl a prostriedkov na likvidáciu mimoriadnej udalosti v hornatom teréne. Na cvičení sa zúčastnilo 59 hasičov z hasičských staníc Senica, Kúty, Holíč, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Sereď, Galanta a Dunajská Streda, dobrovoľní hasiči z DHZO Jablonica a Cerová, členovia záchrannej zdravotnej služby (spoločnosť Life Star Emergency) a príslušníci polície. V úlohe zranených osôb sa zúčastnili študenti Strednej zdravotníckej školy v Skalici.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X