Hasiči z Trnavského kraja si na taktickom cvičení precvičili zásahovú aj záchrannú činnosť

Hasiči z Trnavského kraja si na taktickom cvičení precvičili zásahovú aj záchrannú činnosť

V stredu 5. októbra 2016 sa v katastrálnom území obce Jablonica (okres Senica) uskutočnilo taktické cvičenie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Námetom cvičenia bola likvidácia požiaru lesného porastu, vyhľadávanie a záchrana zranených osôb a doprava hasiacej látky na požiarisko. Hasiči si tiež vyskúšali novo dodanú hasičskú techniku Hytrans Fire systems, pomocou ktorej sa dopravovala hasiaca látka hadicovým vedením v dĺžke takmer 2 kilometre. Cieľom cvičenia bolo precvičiť pripravenosť, akcieschopnosť hasičských jednotiek a súčinnosť medzi zasahujúcimi príslušníkmi a zložkami IZS so zameraním na nasadzovanie potrebných síl a prostriedkov na likvidáciu mimoriadnej udalosti v hornatom teréne. Na cvičení sa zúčastnilo 59 hasičov z hasičských staníc Senica, Kúty, Holíč, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Sereď, Galanta a Dunajská Streda, dobrovoľní hasiči z DHZO Jablonica a Cerová, členovia záchrannej zdravotnej služby (spoločnosť Life Star Emergency) a príslušníci polície. V úlohe zranených osôb sa zúčastnili študenti Strednej zdravotníckej školy v Skalici.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X