Hasiči zachraňovali muža, ktorý spadol do hlbokej šachty

Dnes 23. februára 2017 krátko pred 5.30 hod. bola ohlásená požiadavka na technickú pomoc v súvislosti s osobou, ktorá spadla z výšky do stiesneného priestoru medzi budovami na Bottovej ulici v Trnave. Po príchode hasičov na miesto udalosti osoba nejavila známky života a nachádzala sa v šachte hlbokej približne 10 až 15 metrov so vstupným otvorom 1m x 5m. Hasiči sa pomocou lezeckej techniky spustili k mužovi, ktorý bol pri vedomí, dýchal, no nebol schopný žiadneho pohybu. Hasiči spustili nastavovacie rebríky a ďalšie prostriedky čím vytvorili provizórnu prístupovú cestu pre ďalších hasičov a záchrannú zdravotnú službu. V spolupráci so ZZS bola osoba stabilizovaná a zafixovaná. Pomocou lezeckej techniky, rebríkov a nosidiel bol muž vytiahnutý zo šachty a odovzdaný do opatery ZZS. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Trnavy v spolupráci s príslušníkmi polície a zamestnanci ŽOS Bezpečnosť spol. s.r.o.

Foto: ilustračné

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X