Meteorológovia očakávajú ojedinele výskyt búrok s krúpami

Meteorológovia očakávajú ojedinele výskyt búrok s krúpami, s ktorými môžu byť spojené krátkodobé intenzívne lejaky s úhrnom 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou 18 až 23 metrov za sekundu. To môže spôsobiť prechodný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Povodňové úkazy sa môžu vyskytnúť aj mimo nich. Výstraha platí dnes do 18.00 h.

Búrky podľa meteorológov môžu zasiahnuť celý Žilinský kraj, Prešovský kraj (okresy Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa a Svidník), sever Banskobystrického kraja (okresy Banská Bystrica a Brezno) a Trenčianskeho kraja (okresy Považská Bystrica a Púchov) o okres Spišská Nová Ves v Košickom kraji.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X