Na Firefighter combat challenge v USA sa prvýkrát v histórii zúčastnil hasič zo Slovenska

Na Firefighter combat challenge v USA sa prvýkrát v histórii zúčastnil hasič zo Slovenska

V dňoch 22. – 27. októbra 2018 sa v meste Sacramento, štát California, uskutočnil 27. ročník Majstrovstiev sveta „Firefighter combat challenge“, ktorého sa prvý krát v histórii zúčastnil príslušník Hasičského a záchranného zboru zo Slovenska Peter Wojatschek. Prvé 4 dni sa konali rozbehy, pričom Petrovi Wojatschekovi sa spomedzi 400 pretekárov podarilo umiestniť na 41. mieste a kvalifikovať sa tak medzi 100 najlepších. Firefighter combat challenge pozostáva z 5 extrémne ťažkých disciplín, ktoré majú preveriť vytrvalosť a silu súťažiaceho. Celú trať absolvujú pretekári v zásahovom odeve s aktívnym dýchacím prístrojom. Peter Wojatschek sa zároveň dostal do elitnej skupiny „lions den“. Do tej sa dostanú pretekári, ktorým sa celú trať podarí zdolať pod 100 sekúnd. V konečnom hodnotení sa slovenský reprezentant z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave ocitol na krásnom 53. mieste, pričom trať zdolal za úctyhodný čas 1:38 min. Srdečne gratulujeme!

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X