Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 2. týždni roka 2018

V pondelok, 8. januára 2018 boli hasiči privolaní k 60 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 11 požiaroch, 8 technických udalostiach (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, ktorí boli privolaní k 11 prípadom. Najmenej práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji (4).
V utorok, 9. januára 2018 boli príslušníci vyslaní k 55 zásahom. Hasiči zasahovali pri 10 požiaroch, 43 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických udalostiach. V Košickom kraji uskutočnili príslušníci 12 výjazdov, v Trenčianskom kraji boli hasiči vyslaní k 3 udalostiam.
V stredu, 10. januára bola pomoc hasičov potrebná 65-krát. Príslušníci zasahovali pri 15 požiaroch, 49 technických zásahoch (z toho pri 24 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom kraji zasahovali príslušníci 13-krát a v Trenčianskom kraji 6-krát.
Vo štvrtok, 11. januára boli príslušníci HaZZ privolaní k 62 mimoriadnym udalostiam. Pomoc hasičov bola potrebná pri 24 požiaroch, 38 technických udalostiach (z toho pri 18 dopravných nehodách). Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, ktorí zasahovali 11-krát, najmenej práce mali príslušníci v Trnavskom kraji, kde ich pomoc bola potrebná 4-krát.
V piatok, 12. januára 2018 hasiči uskutočnili 62 výjazdov. Príslušníci boli vyslaní k 24 požiarom, 35 technickým zásahom (z toho k 16 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Bratislavskom, Trnavskom a Košickom kraji (12,10,10). Najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 5-krát.
V prvý víkendový deň druhého januárového týždňa boli príslušníci vyslaní k 59 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 18 požiaroch, 39 technických udalostiach (z toho pri 27 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Nitrianskom kraji uskutočnili príslušníci 10 výjazdov, v Trnavskom kraji poskytli hasiči pomoc 10-krát.
V nedeľu, 14. januára uskutočnili hasiči 55 výjazdov. Príslušníci zasahovali pri 26 požiaroch, 28 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri jednej ekologickej udalosti. V Banskobystrickom kraji, bola pomoc hasičov potrebná v 15 prípadoch. Najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorí boli privolaní k 2 udalostiam.