Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 2. týždni

Prvý deň 2. týždňa priniesol slovenským hasičom 111 výjazdov. Zasahovali pri 43 požiaroch, 39 technických udalostiach, 27 dopravných nehodách a 2 ekologických výjazdoch. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (11), najviac technických udalostí a dopravných nehôd v Prešovskom kraji (18). V pondelok 9. januára 2017 zasahovali najčastejšie hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (25 a 23 – krát), najmenej hasiči v Trenčianskom kraji (6 – krát).
V utorok boli hasiči vyslaní k 76 výjazdom, z toho k 39 požiarom, 22 technickým zásahom, 13 dopravným nehodám a 2 ekologickým zásahom. Najviac požiarov vzniklo v Žilinskom kraji (8), dva v Trenčianskom kraji. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Košickom a Prešovskom kraji (17 a 16), najmenej v Trenčianskom kraji (3).
V strede pracovného týždňa bolo zaznamenaných 101 zásahov, z toho 42 požiarov, 28 technických zásahov, 28 dopravných nehôd a 3 ekologické udalosti. Pri najvyššom počte požiarov zasahovali Prešovskí hasiči (10 – krát). V stredu najčastejšie zasahovali príslušníci v Prešovskom kraji (20), najmenej v Trenčianskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (9).
Vo štvrtok 12. januára 2017 zasahovali hasiči pri 26 požiaroch, 41 technických výjazdoch, až 62 dopravných nehodách a 1 ekologickom zásahu (celkom pri 130 udalostiach). Najviac technických udalostí zaznamenali hasiči v Prešovskom a Žilinskom kraji (27 a 20 prípadov), pri 7 požiaroch zasahovali hasiči v Košickom kraji. S najvyšším počtom výjazdov sa museli popasovať hasiči v Prešovskom kraji (32), 6 – krát zasahovali príslušníci v Bratislavskom kraji.
Posledný pracovný deň minulého týždňa sa počet výjazdov zvýšil na 133. Hasiči boli vyslaní k 29 požiarom, 51 technickým zásahom, 52 dopravným nehodám a 1 ekologickej udalosti. Najčastejšie horelo v Prešovskom kraji (8 – krát), najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali v Košickom a Prešovskom kraji (24 a 21). V piatok vykonali najviac výjazdov hasiči z Prešovského a Košického kraja (29 a 28), najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (7).
V sobotu zasahovali hasiči pri 116 udalostiach. Horelo 31 – krát, hasiči pomáhali pri 57 technických udalostiach, 27 dopravných nehodách a 1 ekologickom výjazde. 14. januára 2017 sa najviac potrápili hasiči v Košickom kraji, ktorí zasahovali 25 – krát, najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (7).
Posledný deň uplynulého týždňa zaznamenali hasiči 62 výjazdov. Zasahovali pri 25 požiaroch, 29 technických udalostiach a 8 dopravných nehodách. V nedeľu vzniklo najviac udalostí v Košickom kraji (13), najmenej v Bratislavskom kraji (2).

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X