Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 33. týždni

V pondelok, 14. augusta boli príslušníci HaZZ privolaní k 93 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 32 požiaroch, 62 technických udalostiach (z toho pri 18 dopravných nehodách) a pri jednom ekologickom zásahu. Najviac práce mali príslušníci v Košickom kraji (14), najmenej výjazdov uskutočnili hasiči v Trenčianskom kraji (6).
V utorok, 15. augusta bola pomoc hasičov potrebná pri 124 udalostiach. Príslušníci boli privolaní k 53 požiarom, 66 technickým udalostiam (z toho k 15 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým udalostiam. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Bratislavskom a v Nitrianskom kraji (21). Príslušníci v Trenčianskom kraji zasahovali 8-krát.
V stredu, 16. augusta sa počet výjazdov pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov znížil. Príslušníci boli vyslaní k 90 udalostiam. Zasahovali pri 39 požiaroch, 49 technických udalostiach (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Hasiči v Trnavskom a Nitrianskom kraji zasahovali 18-krát. V Banskobystrickom kraji boli príslušníci privolaní k 8 udalostiam.
Vo štvrtok, 17. augusta boli príslušníci vyslaní k 117 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 40 požiaroch, 76 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a 1 ekologickom zásahu. V Trnavskom kraji zasahovali príslušníci 26 – krát a v Banskobystrickom kraji 6- krát.
V piatok, 18. augusta bolo pomoc hasičov potrebná pri 104 zásahoch. Príslušníci boli privolaní k 43 požiarom, 59 technickým udalostiam (z toho k 23 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým zásahom. V posledný pracovný deň mali najviac práce hasiči v Trnavskom a Nitrianskom kraji (17,18). V Košickom kraji bolo pomoc príslušníkov potrebná pri 9 udalostiach.
Prvý víkendový deň 33. týždňa vykonali príslušníci HaZZ 108 výjazdov. Pomoc hasičov bola potrebná pri 31 požiaroch, 74 technických udalostiach (z toho pri 38 dopravných nehodách) a 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali príslušníci v Prešovskom a Banskobystrickom kraji (19,18). V Trenčianskom kraji zasahovali hasiči 7-krát.
V posledný deň 33. týždňa mali hasič, rovnako ako v predchádzajúce dni, veľa práce. Príslušníci boli vyslaní k 103 udalostiam. Hasiči zasahovali pri 26 požiaroch, 72 technických zásahoch (z toho pri 36 dopravných nehodách) a pri zvýšenom počte ekologických udalostí (5). Najviac práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Žilinskom kraji, kde ich pomoc bola potrebná 20-krát. Najmenej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli privolaní k 4 udalostiam.