Veľký úspech slovenských hasičov na Svetových hrách policajtov a hasičov v Los Angeles

Od 7. do 16. augusta 2017 sa v Los Angeles, USA konali Svetové hry policajtov a hasičov. Hasičský a záchranný zbor na tejto udalosti reprezentovali dvaja príslušníci z OR HaZZ v Piešťanoch – kpt. Ladislav Noskovič (vedúci oddelenia prevádzkovo-technického) a jeho brat kpt. Erik Noskovič (veliteľ družstva).
Na svetových hrách sa zúčastnilo viac ako 8000 súťažiacich zo 65 krajín sveta. Našim reprezentantom sa podarilo dosiahnuť vynikajúce výsledky.
Ladislav Noskovič si zo svetových hier odniesol kompletnú medailovú zbierku. Zvíťazil v behu na 100m s časom 11,60s a porazil tak domáceho Američana s časom 11,78s a Brazílčana s časom 11,86s. V disciplíne štafeta 4 x 100m, ktorú odbehol spoločne s ruskými policajtmi, sa umiestnil na 3. mieste. Získal tiež striebornú medailu za 2. miesto v behu na 200m s časom 24,02 s.
Erik Noskovič súťažil v tlaku na lavičke, kde v kategórii do 83 kg obsadil 4. miesto s výkonom 155kg.

Foto: kpt. Ladislav Noskovič