V Nitre prebieha kongres s medzinárodnou účasťou „Rescue Forum 112“

Hasiči, záchranári a odborníci na jednotlivé záchranné zložky zo Slovenska a zahraničia sa dnes stretli v Nitre. Až do zajtra tu prebieha 8. ročník medzinárodného kongresu Rescue Forum 112, nad ktorým prevzal záštitu podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák.
Ústrednou témou kongresu je komunikácia záchranných zložiek pred zásahom a počas zásahu. V úvode odzneli hlavné referáty, slova sa ujal prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, riaditeľ Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Ján Murgaš, prezident Asociácie záchrannej zdravotnej služby Ján Šteso a prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Ladislav Pethő. Cieľom kongresu, ktorý potrvá do zajtrajšieho popoludnia, je vyvolať diskusiu o systematickom rozvoji komunikácie záchranných zložiek počas zásahu, o odbornej príprave operátorov, technologickom a personálnom zázemí tiesňovej linky a pod.

 

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X