Home / PRÁVE TERAZ / Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Dôsledkom nepriaznivej poveternostnej situácie zaznamenali hasiči za posledných 24 hodín nárast výjazdov k technickým udalostiam. Najmä popadané stromy, ktoré blokovali cestné komunikácie a odtrhnuté strešné konštrukcie spôsobovali najväčšie komplikácie, a to predovšetkým v Žilinskom kraji. Tam zasahovali hasiči až 38 – krát. Nárast výjazdov takéhoto charakteru zaznamenali aj hasiči v Nitrianskom a Prešovskom kraji, kde pomáhali 32 a 30 – krát. Hasiči v Banskobystrickom kraji zasahovali na 25 miestach, hasiči v Košickom kraji na 21 miestach. V ostatných slovenských krajoch bola situácia pokojnejšia. Celkový počet výjazdov hasičov sa vyšplhal na 180, pričom pri nich zasahovalo takmer 330 hasičov. Na niekoľkých miestach hasiči stále zasahujú.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Zrážka dreziny s nákladným vozidlom si vyžiadala 2 zranené osoby

Hasiči momentálne zasahujú pri zrážke dreziny s nákladným autom, ktorá sa stala na železničnom priecestí …

X